TRIPHALA  sok trzy owoce Zobacz większe

TRIPHALA sok trzy owoce

Nr 304

Nowy produkt

sok trzy owoce suplement diety

Więcej szczegółów

30,00 zł brutto

Więcej informacji

sok trzy owoce  (triphala)

tłoczony na zimno, z pierwszego tłoczenia

suplement diety

Skład: 33% sok z Aamla/ Indian Goose Berry (Emblica Officinalis), 34% sok z Baheda/ Belliric myrobalan (Terminalia belerica), 33% sok z Harad/ Chebulic myrobalan (Terminalia cebula), kwas cytrynowy (stabilizator pH), benzoesan sodu mniej niż 0,1%, sorbinian potasu mniej niż 0,1%. TRIPHALA jest mieszanką trzech rodzajów owoców: Behada (Bibhitaki), Harada (Haritaki) i Amla (Amalaki).

Składnikami Triphala są sproszkowane owoce w całości lub ekstrakt z tych owoców.

Amalaki (Amla, Indian Gooseberry, Emblica officinalis): działa głównie na płuca, żołądek, wątrobę i serce. Kwaśny smak Amli związany jest w Ajurwedzie z energią Pitta i żywiołem ognia. Amla jest bogatym źródłem antyoksydantów, flawonoidów, karotenów i witaminy C. Jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C i ma jej 20 razy więcej niż cytryna. Dzięki zawartym w Amli taninom, witamina C jest odporna na ogrzewanie i nie ulega rozpadowi podczas długiego przechowywania.

Haritaki (Harada, Chebulic Myrobalan): Harada ma sześć ajurwedyjskich smaków, z przewagą gorzkiego, który związany jest z energia Vatta i żywiołem powietrza. Owoce, które zbierane są na wiosnę są bogatym źródłem tanin, aminokwasów i fruktozy. Zawiera także kwas sukcynytowy i sitosterol. Badania wykazały jej działanie rozkurczowe, które skutkuje obniżeniem nadciśnienia tętniczego i redukuje bolesne skurcze jelit. Potwierdza to tradycyjne zastosowanie w schorzeniach serca i układu krążenia oraz chorobach spastycznych jelita grubego i cienkiego.

Bibhitaki (Beheda, Bellirica Myrobalan): Beheda jest słodka, gorzka, cierpka, ściągająca i rozgrzewająca. Działa głównie na płuca, serce i wątrobę. Zawiera 35% olejów i 45% białek. Olej używany jest w Indiach do wyrobu mydła i służy także jako olej kuchenny w zastępstwie Ghee (masło z mleka bawolic). Słodko pachnący olej jest w 35% palmitynowy, w 24% oleinowy i 31 linoleinowy. Olej linoleinowy jest głównym kwasem tłuszczowym związanym z podwyższeniem poziomu frakcji HDL ("dobry" cholesterol) a obniżeniem frakcji LDL uważanej za czynnik ryzyka w powstawaniu choroby wieńcowej.

DZIAŁANIE: 

- likwiduje zaparcia, oczyszcza i tonizuje przewód pokarmowy,
- odtruwa organizm i polepsza wchłanianie substancji odżywczych,
- obniża podwyższone ciśnienie krwi i poprawia jej reologię,
- łagodzi pracę jelit przy zapaleniu oraz polepsza stan pacjentów z Diverticulosis (uchyłkowatość jelita grubego),
- skuteczna w zespole wrażliwego jelita i wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego,
- znosi uporczywe biegunki i kurczowe bóle jelit,
- pomaga przy otłuszczeniu wątroby i serca,
- działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie,
- pomaga oczyścić z toksyn wątrobę i krew,
- pomocna w wydalaniu kamieni z dróg moczowych,
- przyspiesza odbudowę nabłonka,
- zapobiega starzeniu się organizmu (szczególnie wzmacnia wzrok, włosy, jasność umysłu i głos),
- pomaga w zwalczaniu nadwagi,
- pomaga w zwalczaniu zapaleń oczu,
- pomaga w leczeniu tłuszczaków.

Wskazania 

- dolegliwości żołądkowo-jelitowe
- uporczywe biegunki
- zaparcia
- niestrawność i zgaga
- wzdęcia i gazy
- Zespół Jelita Drażliwego
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego
- uchyłkowatość jelita grubego
- otyłość i nadwaga
- osłabiona odporność
- nadciśnienie tętnicze

Przeciwwskazania: nie stosować u dzieci do 12 lat, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dawkowanie: 60 ml dziennie przed posiłkiem. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu poprawy samopoczucia i zdrowia. Stosowanie naturalnych preparatów daje stopniowy, ale długotrwały efekt.

Zalecane spożycie: raz dziennie 60 ml przed posiłkiem. Sok można pić sam lub rozcieńczony wodą. Spożyć w ciągu 30 dni od otwarcia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przechowywanie: przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Po otwarciu w przechowywać w lodówce. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przed spożyciem wstrząsnąć butelką.

Wartość odżywcza w 60ml: Wartość energetyczna: 33 kcal; Tłuszcze: 0,0g; Cholesterol: 0g, Sód: 10mg; Węglowodany: 8g; Białko: 1g.

 

Producent: BASIC AYURVEDA, 46, Anand Industrial

Estate,  Mohan Nagar, Ghaziabad -201007 (India)

objętość netto: 480 ml

Produkt certyfikowany: ISO 9001 : 2008, GMP, BRC,

HACCP Certified plant