Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ból stawów

Nasz sklep jako jedyny w Polsce oferuje naturalne francuskie maści do walki z ból stawów Souplessil AZ. Głównym składnikiem tych preparatów jest krzem organiczny, ważny pierwiastek w organizmie człowieka, który zapobiega procesom starzenia się. Bierze on istotny udział w procesie powstawania włókien kolagenu, które to stanowią główny komponent budowy kości, skóry a także stawów. Działanie leku jest jeszcze bardziej skoncentrowane dzięki dodatkowi w postaci mieszanki ziołowej, złożonej z arniki oraz skrzypu. Oferowana przez nas maść to skuteczny i bezpieczny specyfik, który pomoże na schorzenia takie jak ból stawów, zapalenie ścięgien, zwichnięcie lub naciągniecie stawu oraz mięśni.

Sztywność i dyskomfort, ćmienie, rwanie, kłucie – to tylko niektóre oblicza bólu stawów, który jest coraz częstszym towarzyszem ludzkiej egzystencji i jedną z najczęściej występujących dolegliwości. Potrafi utrudnić życie, ale może je też uniemożliwić. Gdy ból stawów już nas dopadnie – na nic zda się zwlekanie z fachową interwencją - choroby stawów mogą się pogłębiać utrudniając nie tylko codzienną aktywność, ale i niezbędny nam wypoczynek. 

Przyczyny bólu stawów

Katalog przyczyn jest przeogromny. W największym skrócie można podzielić je na mechaniczne i zapalne. W pierwszym przypadku ból stawów pojawia się wskutek kontuzji i wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, w drugim świadczy o rozwijającym się w obrębie stawów stanie zapalnym, zwiastującym poważniejsze dolegliwości z chorobami takimi, jak reumatoidalne lub łuszczycowe zapalenie stawów, polimialgia reumatyczna, a nawet niektóre choroby nowotworowe. 

Stawy są bardzo narażone na uszkodzenia i choroby z powodu swojej ruchomości i specyficznej, złożonej budowy. O ich kondycji i zdrowiu decyduje kondycja i zdrowie wszystkich tworzących je elementów. 
Elementami tymi są to chrząstki, wiązadła, ścięgna, kaletki, błona maziowa i płyn stawowy oraz połączone stawami kości.
Każdy z nich może ulec podrażnieniu, uszkodzeniu wskutek działania sił mechanicznych, degeneracji pod wpływem najróżniejszych zaburzeń fizjologicznych. 

Ważne: ból stawów nie zawsze pojawia się od razu, a w łagodniejszych przypadkach nie musi być wcale identyfikowany jako ból sensu stricto, początkowo można go odczuwać jako bliżej nieokreślony dyskomfort. 

Leczenie konwencjonalne bólu stawów

Ból stawów może być spowodowany różnymi chorobami, dlatego odczuwając jakiekolwiek dolegliwości w obrębie tego strategicznego elementu narządu ruchu należy udać się do lekarza choćby tylko w celu postawienia diagnozy i zasięgnięcia porady odnośnie dalszych metod postępowania. 

Co prawda z niektórymi chorobami stawów i z łagodzeniem dolegliwości bólowych medycyna konwencjonalna radzi sobie całkiem nieźle, to jednak stan wiedzy medycznej, bezpieczeństwo ogólne (całego organizmu) i skuteczność stosowanych metod leczenia pozostawiają sporo do życzenia. 

Wdrażane kuracje warto więc uzupełnić o fizjoterapię, samodzielnie działania mające na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz spowolnienie rozwoju choroby. Ważne jest przede wszystkim: odciążenie stawów oraz zapewnienie im odpowiednich warunków do regeneracji poprzez poprawę higieny życia i stosowanie środków bezinwazyjnie wspomagających ich odbudowę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl