Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Hemoroidy

Hemoroidy to bardzo wstydliwy problem. Według badań, zmaga się z nimi niemalże co drugi Polak. Dodajmy, że chodzi tu o hemoroidy, które nie funkcjonują prawidłowo, znajdują się w stanie zapalnym, bo hemoroidy, czyli "poduszeczki" uszczelniające kanał odbytu ma każdy z nas. Zazwyczaj jednak zdajemy sobie z nich sprawę dopiero wtedy, gdy rozwija się w nich stan zapalny i czynności takie jak chodzenie czy leżenie okazują się być znacznie utrudnione. 

Przyczyny powstawania hemoroidów

Guzki krwawnicze, powstają wtedy, gdy hemoroidy są rozciągnięte i wypełniają się krwią w zbyt dużej ilości a podczas wypróżnienia krew nie jest z nich odprowadzana do końca. Krew, która zalega w "poduszeczkach" z czasem doprowadza do powstania stanu zapalnego. To właśnie wtedy można mówić o żylakach odbytu czy o chorobie hemoroidalnej. 
Kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na powstanie guzków krwawniczych? Powstawaniu żylaków odbytu z całą pewnością sprzyja siedzący tryb życia oraz brak aktywności fizycznej. Zapaść na nie można praktycznie w każdym wieku a w sposób szczególny sprzyja im ciąża i zmiany hormonalne, które dokonują się w jej trakcie. Ze względu na mniejszą sprawność zwieraczy, na żylaki odbytu narażone są również osoby starsze. Przyczyną powstania żylaków odbytu może być również niewłaściwa dieta. Dieta uboga w błonnik ( za mało dziennego spożycia warzyw i owoców ) i zbyt mało przyjmowanych płynów mogą prowadzić do zaparć, które sprzyjają powstawaniu choroby hemoroidalnej. Warto więc wzbogacić swoją dietę o warzywa oraz owoce, razowe pieczywo czy grube kasze. Z hemoroidami częściej zmagają się osoby otyłe, osoby, które przeszły operacje okolic odbytu i krocza, osoby cierpiąca na przewlekłą niewydolność krążenia, jak również osoby, które cierpią na biegunki wywołane środkami przeczyszczającymi. Coraz częściej mówi się również o genetycznej podatności na chorobę hemoroidalną

Objawy hemoroidów

Najczęściej wskazywane objawy podczas choroby hemoroidalnej to świąd, krwawienie podczas wypróżnień oraz ból odbytnicy. Żylaki odbytu to choroba wstydliwa, nie warto jednak zwlekać z pójściem do lekarza. W przeciwnym wypadku można doprowadzić do stanu, w którym normalne siedzenie oraz leżenie będą niemalże niemożliwe, bo guzki krwawnicze będą sprawiały bardzo intensywny ból.

Leczenie hemoroidów

Co może pomóc w walce z hemoroidami? Pierwszym krokiem niech będzie zmiana diety: warto wzbogacić ją w błonnik. Należy pamiętać również o przyjmowaniu płynów w większej ilości niż zazwyczaj. W łagodzeniu skutków hemoroidów, czyli pieczenia i świądu mogą pomóc różne maści, którymi smaruje się okolicę odbytu. Skuteczne bywają też tak zwane nasiadówki, które można przygotować z naparu z kory dębu lub rumianku. 

Na szczęście coraz większa gama preparatów do leczenia hemoroidów jest powszechnie dostępna.
W naszym sklepie znajdziesz preparaty przeznaczone do walki z hemoroidami. Preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry w okolicach odbytu gwarantują szybkie uporanie się ze wstydliwym problemem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl